POLITYKA PRYWATNOŚCI

Co to są dane osobowe?

Na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy o fakcie przetwarzania przez naszą firmę Państwa danych osobowych.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych.

Jakie dane osobowe zbieramy

Użytkownik, podczas przeglądania Serwisu internetowego https://spektrumzywienia.pl/ nie informuje nas o swojej tożsamości, jednak w sposób automatyczny przekazuje do serwisu adres IP urządzenia z którego korzysta, informacje o przeglądarce, rozdzielczości ekranu, zapisywany jest również czas i godzina połączenia. W większości przypadków dane te nie mogą służyć do zidentyfikowania końcowego użytkownika, jednak niekiedy kombinacja tych danych może być wykorzystana do identyfikacji danej osoby.

Drugą kategorią danych zbieranych przez naszą firmę są dane przekazywane dobrowolnie poprzez formularz kontaktowy oraz formularz zamówienie planów żywieniowych.

Administrator danych osobowych

Administratorem danych osobowych jest:

Spektrum Żywienia Dietetyk Mgr Lidia Szczepańska
Powstańcza 1/12A
62-546 Poznań, Polska
NIP: 6191057266

Telefon: 604 544 772

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Okres przetwarzania danych osobowych

Okres przetwarzania danych osobowych zależy od celu, w jakim dokonuje się tego przetwarzania.

Dane zbierane poprzez formularz kontaktowy i formularze zamówienia planów żywieniowych będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji kontaktu lub zamówienia. W zakresie jakim jest to konieczne także po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest to dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji tych celów.

Dane związane z funkcjonowanie serwisu internetowego, dopasowaniem treści serwisu internetowego do państwa preferencji, a także wykrywanie botów i nadużyć oraz pomiary statystyczne, doskonalenie usługi oraz w celach związanych z bezpieczeństwem serwisu, Dane osobowe będą przetwarzane w tych celach do momentu wyrażenia sprzeciwu lub do czasu zakończenia korzystania przez Ciebie ze świadczonych przez nas usług.

Dobrowolność podania danych osobowych

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji świadczonych przez nas usług. W razie niepodania tych danych usługa nie będzie mogła być świadczona.

Powierzenie danych osobowych

Dostęp do danych osobowych może zostać powierzony podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenie Usługodawcy m.in. dostawcy usług IT, firmie rozliczeniowo-księgowej, dostawcy usług marketingowych. Podmioty zewnętrzne przetwarzają dane na podstawie umowy z administratorem i wyłącznie zgodnie z poleceniami administratora i tylko w niezbędnym do tego zakresie.

Dane osobowe mogą być również przekazane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obowiązującego prawa np. organom ścigania w razie zgłoszenia przez organ żądania na odpowiedniej podstawie prawnej (np. dla potrzeb toczącego się postępowania karnego).

Ochrona danych osobowych

Administrator danych osobowych podejmuje wszelkie możliwe starania dla jak najlepszej ochrony danych osobowych i dostępu do nich przez osoby nieuprawnione:

- dostęp do bazy danych zabezpieczony jest szyfrowanym hasłem dostępu

- udostępnianie danych osobowych odbywa się przez prywatne połączenie zabezpieczone protokołem https i  certyfikatem SSL.

Prawa związane z przetwarzaniem danych osobowych

Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;

 Mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznają Państwo, iż przetwarzanie Państwa danych osobowych narusza przepisy prawa.

Poradnictwo dietetyczne uwzględniające najnowsze badania naukowe

ROLĄ DIETETYKA JEST NIE TYLKO PRZYGOTOWANIE PROFESJONALNEGO PLANU ŻYWIENIOWEGO ALE TAKŻE WSPIERANIE PACJENTA NA KAŻDYM ETAPIE STOSOWANIA DIETY I MOTYWOWANIE DO WYTRWANIA W DĄŻENIU DO CELU. CELEM TYM ZAWSZE POWINNO BYĆ ZDROWIE