Blog

Fachowo o dietetyce

zdrowie-glos-wielkopolski.jpg

Pierwsze kroki w kierunku zmiany nawyków żywieniowych

  • Lidia Szczepańska
  • Żywienie

Większość osób planująca zmianę sposobu odżywiania zadaje sobie pytania: „jak zacząć?”, „czy sobie poradzę?”, „do kogo powinnam/powinienem zwrócić się o fachową poradę?”. Pamiętajmy, że każda zmiana wymaga czasu, cierpliwości ale także akceptacji i wyrozumiałości wobec własnych słabości i potknięć. Są one nieodłącznym elementem każdej zmiany.

W artykule "Dieta we właściwym wymiarze" zamieszczonym w dodatku "Strona Zdrowia" Głosu Wielkopolskiego, starałam się podpowiedzieć gdzie szukać fachowej porady żywieniowej i od czego zacząć przechodzenie na tzw. zdrową dietę, która nie tylko wspomagać będzie redukcję masy ciała ale przede wszystkim pozwoli poczuć się lepiej. Jest też kilka słów o otyłości oraz o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą ta choroba. Artykuł znajduje się na 7 stronie dodatku.

Pobierz "Stronę Zdrowia" w formacie PDF

Dodatek Zdrowie 7

0
0
0
s2sdefault

Poradnictwo dietetyczne uwzględniające najnowsze badania naukowe

ROLĄ DIETETYKA JEST NIE TYLKO PRZYGOTOWANIE PROFESJONALNEGO PLANU ŻYWIENIOWEGO ALE TAKŻE WSPIERANIE PACJENTA NA KAŻDYM ETAPIE STOSOWANIA DIETY I MOTYWOWANIE DO WYTRWANIA W DĄŻENIU DO CELU. CELEM TYM ZAWSZE POWINNO BYĆ ZDROWIE